SK Šluknov - SK Stap Tratec 2:1 (1:0)

Hosté zajížděli do sousedního Šluknova konečně kompletní a připraveni na bouřlivou atmosféru, kterou jim diváci připravili. Vilémovští hráči byli po celé utkání fotbalovější a drželi častěji míč na svých kopačkách, ale zpevněná, skálopevná obrana domácích je do větších šancí příliš nepouštěla. Domácí hnáni svými fanoušky bojovali jako lvi a dokázali využít dvou standartních situací, když vstřelili jejich velezkušení stopéři obě branky hlavou. Hosté přišli ve 37.minutě hry o klíčového muže středu obrany Jirku Stehlíka, který se srazil u postranní čáry s domácím hráčem. Byl z toho faul na hosty a centr do vápna hlavou poslal míč do brány nepřikrytý nestor domácích Tonda Holešovský.

19´ - dobře mířenou střelu k tyči od Luňáka z hranice velkého vápna gólman domácích lapil
23´ - chyba domácích a mladíček Plachý v čisté šanci jen těsně minul bránu – to byla škoda !
31´ - ulička Kočky mezi beky a Snášel v další čisté šanci střílel jen vedle brány domácích !
37´ - trestný kop domácích od postranní čáry přizvedl Holešovský st. hlavou a bylo to – 1:0 !
43´ - další trestný kop domácích vrátil od lajny Čurgali na Dvořáka, ale ten tutovku zazdil kopem vedle !

První půle byla v režii hostů, měli více balón na svých kopačkách, ale po odnesení jejich stopéra Stehlíka se jim přestalo dařit odvracet vysoké balóny a to vyhovovalo domácím, kteří toho využívali a s přiměřenou tvrdostí v osobních soubojích měli chvilku navrch a dali jeden gól a nevyužili ještě jednu tutovku.

46´ - domácí kopali rohový kop, míč šel přes celou bránu na zcela volného Čurgaliho a bylo to – 2:0 !
54´ - krásný pas Kočky mezi beky a Kubr Dušan šel sám na gólmana a mazácky zakončil – 2:1 !!!
59´ - parádní dělovka Honzy Kubra z 20-ti metrů šla jen těsně nad domácí svatyni
61´ - rohový kop hostů, hlavička Luňáka a Tonda Holešovský vykopl míč z brankové čáry !!!
78´ - chyba hostů a domácí Dvořák šel sám na Vaňáka, ale trefil jen jeho tyčku !
88´ - dělovka hostujícího Plachého z 20-ti metrů šla jen těsně vedle domácí brány

Po změně stran přišla rychlá branka domácích, což je sice trochu uklidnilo, ale zároveň se malinko i stáhli dozadu, aby ubránili aktuální výsledek. Hosté trochu přeskupili sestavu a prostřídali tři hráče se snahou o vyrovnání. Když vilémovský Kubr ml. v 54.minutě docílil kontaktního gólu, vypadalo to, že si hosté odvezou minimálně bod a mnoho k tomu nechybělo. Bojovnost domácích, kteří se rvali o každý míč i píď hrací plochy, jim to však překazila. Bylo to remízové derby a se vším všudy, tak jak to má být, ale tentokráte vyhrál ten šťastnější a po 30-ti letech si vybojoval titul „Král Severu“ !!!

Vaňák - Snášel, Stehlík (37´- Kubr st.) Luňák, Kucer - Kubr D. (ŽK – 80´- Ludrovský), Rybář, Čurgali (58´- Rybář), Kočka, Zima – Plachý

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.

• Diváci: 350 –  z toho 48 zklamaných vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Marek – Vrabec, Opelt (dobrý výkon !)
  • Delegát svazu: p.Průcha

Nejlepší hráči utkání: Dobeš (Š) Plachý (V)
Mimo 7 8

Domácí se šesti nováčky v sestavě vzdorovali kvalitnímu diviznímu soupeři až do 60.minuty !!!

SK Stap Tratec – FK Hrádek n.N. 2:5 (1:1)

K prvnímu letnímu přípravnému zápasu přijel do Vilémova nám dobře známý soupeř, který letos konečně kývl na divizi, kam zaslouženě postoupil. Domácí se šesti nováčky v sestavě nepodali vůbec špatný výkon, i když hned v 1.minutě zápasu po chybě beků prohrávali 1:0. Nic je však nezlomilo a do poločasu stačili vyrovnat nechytatelnou střelou nováčka Jirky Plachého. Ve druhé půli se domácí dostali do vedení krásným bodlem Kubra staršího, ale pak hosté vytvořené šance proměňovali, kdežto domácí před tím bohužel ne a zápas byl rozhodnut, i když výsledek zcela neodpovídá hře a šancím, ale hraje se na góly a těch dali hosté tentokráte více než domácí.

- bleskový útok hostů, chyba domácí obrany, její vyšachování a Rumler dával na -  0:1 !
22´ - krásná akce domácích po ose – Kočka – Zima – Plachý a nováček tvrdou ranou vyrovnal – 1:1 !
27´ - trestný kop hostů zahrával Holeček a jeho rána skončila na břevně domácích !
35´ - parádní volej dalšího domácího novice Kočky z 18-ti metrů gólman hostů s námahou vyrazil
42´ - dlouhý pas Kočky mezi beky hostů na Rybáře, ale jeho ránu srazil gólman na rohový kop !
43´ - rohový kop zahrával Snášel a našel ve vápně volného Zimu, ale jeho hlavička šla jen těsně nad !

První půle byla vcelku vyrovnaná, domácí měli o dvě šance více, ale hosté zase více míč na svých kopačkách. Do druhé půle přišli na každé straně tři čerství hráči, trenéři trochu zamíchali sestavami, ale obraz hry se příliš neměnil, až do 60.minuty, kdy nastal zvrat.

53´ - centr Rybáře a Kučera v čisté šanci, ale bek hostů míč tečnul a byl z toho jen rohový kop !
55´ - nečekané bodlo ze schrumáže domácího Honzy Kubra, míč skončil v síti a bylo to – 2:1 !!!
60´ - centr do vápna domácích a nikým nepokrytý veterán hostů Holeček hlavou vyrovnal na – 2:2 !!!
63´ - špatný odkop domácích a kanonýr hostů Kavan dopravil míč na dvakrát do sítě a bylo to – 2:3 !!!
67´ - trestný kop ze strany zahrával Kučera, našel ve vápně opět Zimu, ale míč skončil těsně vedle !!!
82´ - rychlý brejk hostů a osamocený Novák přesně zamířil a dosáhl tak dvougólového vedení – 2:4 !
90´ - únik hostů po straně, domácí gólman byl více z brány a na střelu Kavana k tyči nedosáhl – 2:5 !

Druhá půle začala pro domácí dobře, otočili výsledek, měli gólovou šanci, ale bohužel půl hodinky před koncem jako by ztratili koncentraci a dostali v ní vesměs po vlastních chybách tři branky a bylo vymalováno. I přesto to byl pro diváky zajímavý fotbal a co se týče domácích, všechna čest mladíkům, kteří se snažili a budou-li na sobě poctivě pracovat, tvrdě trénovat o budoucnost fotbalu nebude ve Vilémově žádných pochyb.

Vorlíček – Snášel, Luňák, Kubr J. (ŽK), Kočka (55´- Ludrovský)  -  Zima, Čurgali, Rybář, Kubr D. (46´- Šmalcl), Ludrovský (46´- Kucer) – Plachý (46´- Kučera)