SK Stap Tratec – Spartak Chrastava 3:1 (3:0)

Na časomíře v minutáži svítila ještě stále nula, když ve 36 vteřině utkání vyrobil brankář hostů hrubou chybu a domácí Kočka ji nekompromisně potrestal a bylo to 1:0 !!! Tato branka by se mohla ucházet o nejrychlejší gól v roce 2025.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- chyba hostujícího gólmanu, který míč přihrál Kočkovi a ten se nemýlil a rozvlnil poprvé síť – 1:0 !
10´- další chyba nervózního gólmana hostů, ale Rybářova dalekonosná střela skončila těsně nad !
16´- centr do vápna domácích a nikým nekrytý Devátý hlavou poprvé vystrašil Vaňáka, ale měl smůlu !
24´- únik Honců po pravé straně, ostrý centr do vápnu a tam teč Plachého a bylo to již – 2:0 !
45´- dlouhý pas Plachého na domácího rychlíka Zimu a ten se trefuje vlastně přímo do šatny – 3:0 !

První půle byla v moci domácích, hosté jen bránili a podnikali rychlé brejky a snažili se i ze standardních situací, ale výsledkem byla jen jediná šance, kterou lapil zkušený domácí gólman Vaňák. Tři branky za půli se domácím nepodařilo dát již hodně dlouho a navíc na méně oblíbenou stranu k parkovišti, takže se dal očekávat další nápor a navyšování skóre i ve druhé půli na oblíbenější stranu k Hejhalům.

61´- hosté kopali trestný kop z poměrně ostrého úhlu a Henzl propálil vše co mu stálo v cestě – 3:1 !
63´- ulička Čurgaliho na Plachého, který v obrovské šanci vystřelil jen slabou ránu a tu gólman lapil !
75´- centr do vápna domácích, kde se objevil osamocený Savera, ale v čisté šanci minul balón !
77´- dlouhý pas Čurgaliho a Plachý pelášil sám na gólmana, ale ten jeho kličku vystihl a bylo po šanci !
80´- ulička smolaře Plachého na Ludrovského a ten v další čisté šanci trefil jen břevno hostů !!!
86´- únik Snášela, přesný centr na smolaře Plachého, ale ten trefuje v další čisté šanci jen gólmana !

Druhá půle byla zpočátku spíše hostů, kteří se malinko vytáhli k domácí brance, snížili a snažili se o zvrat. Domácí jej však nedopustili, ale šance které si vypracovali a nedali, zvedaly diváky ze sedadel. Zvláště smolař a domácí kanonýr si mohl výrazněji polepšit v tabulce střelců, ale nevyšlo to. Nic se neděje, tři body jsou doma a důležitým poznatkem je, že si domácí dokázali vypracovat krásně vypracované fotbalově šance, i když je nakonec neproměnili, ale snad to bude příště lepší a posuneme vítěznou šňůru i v dalších kolech, jak venku tak i doma. Závěrečný aplaus byl tradičně dojemný a zasloužený.

Vaňák – Snášel (ŽK), Kurel (ŽK), Jirchář (75´- Kubr J.), Honců – Zima, Rybář, Kočka, Čurgali (ŽK), Ludrovský (85´- Kubr D.) – Plachý (ŽK)

• Fotograf:  nebyl

• Diváci: 125 – velmi spokojených domácích fandů !
  • Rozhodčí: Blažek – Kořínek, Šnýdl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu: pan Houška
Nejlepší hráči utkání: Honců (V) Henzl (CH)
Mimo 9 4

V sobotu 19.října hrajeme ve Stráži p.R. již v 15,30 h !!!

Zajímavý zápas plný zvratů skončil plichtou.

FK Brná - SK Stap Tratec 3:3 (0:1)

Poslední zápas podzimu v KP sehráli vilémovští fotbalisté na horké půdě v Brné, která je známa svými kvalitními hráči, kteří vesměs působili ve vyšších soutěžích, především ve druholigovém Ústí n.L. Bohužel místní pažit je jedním z nejhorších v KP a to nejen úzký, ale ji velmi nerovný, což je velkou nevýhodou pro rychlé mladé hráče, ale na druhou stranu je to pro oba celky vždy stejné, takže se na to nelze vymlouvat. Pozitivem vilémovských je nastoupení všech čtyř mladíků, kteří fotbalově rostou zápas od zápasu.

- parádní dělovka Havla bez přípravy ze 30-ti metrů, ale gólman domácích byl na místě
- Havel prostrčil míč mezi beky na Kučeru a ten na 2x dostal míč do sítě domácích a bylo to – 0:1 !
12´ - ulička Rybáře a Dvořák šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho tělo !!!
18´ - akce jak přes kopírák od Rybáře, tentokráte na Kučeru, ale ten pálil v čisté šanci nad bránu !
22´ - dlouhý aut hostů do vápna doplachtil až k volnému Dvořákovi, ale ten trefil opět jen gólmana !
23´ - výtečná střela Kučery z velkého čtverce, ale domácí gólman ji konečky prstů vytáhl na roh
26´ - domácí v první pološanci, ale Kunta poslal míč hlavou jen vedle Vaňákovi brány
39´ - dobře mířenou střelu Rybáře z vápna vyhlavičkoval obránce domácích na rohový kop !

V první půli měli hosté neuvěřitelné šance, které si šikovně dokázali vypracovat, ale kromě Kučery v 5.minutě již další zůstaly zmařeny a tak místo 0:4 se šlo do šaten pouze za hubeného stavu 0:1 pro hosty, nad čímž kroutila hlavou lavička domácích i diváci.

48´ - další šance hostů, do které poslal Havel rychlonohého Zimu, ale ten trefil opět jen gólmana !
53´ - chyba hostů, faul ve vápně a nařízenou penaltu Gajdarskému gólman Vaňák skvěle lapil !!!
53´ - hosté slavili, udělali chybu a osamocený kanonýr domácích Králík střelou k tyči srovnal – 1:1 !
64´ - přetažený roh domácích a zcela volný exvilémovák Demčenko hlavou rozvlnil síť podruhé – 2:1 !
70´ - dobře mířenou střelu Zimy k tyči výborný domácí gólman vytěsnil na další rohový kop
71´ - špatná malá domů z půli hřiště a zapomenutý Králík neměl problém míč dostat do brány – 3:1 !!!
76´ - hosté vyšachovali obranu domácích a střídající žolík Štefan zasunul míč do brány – 3:2 !
92´ - trestný kop Havla do vápna domácích, kde vyskočil nejvýše Vavroušek a hlavou dal na – 3:3 !!!

Pak přišly pokutové kopy, které začaly nadějně pro hosty, když domácímu kanonýrovi Králíkovi hned tu první Vaňák chytil, ale pak přišli dva vilémovští „paliči“ – Zima a Filip, kteří přestřelili bránu a když pak všichni dali, tak ten bod navíc zůstal nakonec doma. Nevadí, i tak to byl skvělý výkon hostů!

Hodnocení trenéra domácích Vlasty Choda:

"Utkání se muselo divákům líbit (branky, zápletka, penalty). Podali jsme kvalitní výkon, jen škoda, že první poločas neskončil naším výraznějším brankovým rozdílem. Byli jsme aktivní, nutili jsme domácí jen nakopávat a získávali jsme následné 1. i 2. míče, dobře jsme kombinovali a vypracovávali si brankové příležitosti. Bohužel jsme ve druhé půlce udělali i chyby, které domácí nekompromisně trestali. Utkání se pak pro nás špatně výsledkově vyvíjelo, ale v závěrečné části jsme dokázali dát 2 branky a uhrát alespoň remízu. V penaltové loterii jsme tentokrát úspěšní nebyli. Každopádně, všichni hráči za své výkony zaslouží velkou pochvalu."

Vaňák – Meidl, Jirchář, Vavroušek, Snášel – Dvořák F. (67´- Štefan), Filip, Rybář, Zima - Kučera, Havel (ŽK)