SK Stap Tratec – Spartak Chrastava 3:1 (3:0)

Na časomíře v minutáži svítila ještě stále nula, když ve 36 vteřině utkání vyrobil brankář hostů hrubou chybu a domácí Kočka ji nekompromisně potrestal a bylo to 1:0 !!! Tato branka by se mohla ucházet o nejrychlejší gól v roce 2025.

- chyba hostujícího gólmanu, který míč přihrál Kočkovi a ten se nemýlil a rozvlnil poprvé síť – 1:0 !
10´- další chyba nervózního gólmana hostů, ale Rybářova dalekonosná střela skončila těsně nad !
16´- centr do vápna domácích a nikým nekrytý Devátý hlavou poprvé vystrašil Vaňáka, ale měl smůlu !
24´- únik Honců po pravé straně, ostrý centr do vápnu a tam teč Plachého a bylo to již – 2:0 !
45´- dlouhý pas Plachého na domácího rychlíka Zimu a ten se trefuje vlastně přímo do šatny – 3:0 !

První půle byla v moci domácích, hosté jen bránili a podnikali rychlé brejky a snažili se i ze standardních situací, ale výsledkem byla jen jediná šance, kterou lapil zkušený domácí gólman Vaňák. Tři branky za půli se domácím nepodařilo dát již hodně dlouho a navíc na méně oblíbenou stranu k parkovišti, takže se dal očekávat další nápor a navyšování skóre i ve druhé půli na oblíbenější stranu k Hejhalům.

61´- hosté kopali trestný kop z poměrně ostrého úhlu a Henzl propálil vše co mu stálo v cestě – 3:1 !
63´- ulička Čurgaliho na Plachého, který v obrovské šanci vystřelil jen slabou ránu a tu gólman lapil !
75´- centr do vápna domácích, kde se objevil osamocený Savera, ale v čisté šanci minul balón !
77´- dlouhý pas Čurgaliho a Plachý pelášil sám na gólmana, ale ten jeho kličku vystihl a bylo po šanci !
80´- ulička smolaře Plachého na Ludrovského a ten v další čisté šanci trefil jen břevno hostů !!!
86´- únik Snášela, přesný centr na smolaře Plachého, ale ten trefuje v další čisté šanci jen gólmana !

Druhá půle byla zpočátku spíše hostů, kteří se malinko vytáhli k domácí brance, snížili a snažili se o zvrat. Domácí jej však nedopustili, ale šance které si vypracovali a nedali, zvedaly diváky ze sedadel. Zvláště smolař a domácí kanonýr si mohl výrazněji polepšit v tabulce střelců, ale nevyšlo to. Nic se neděje, tři body jsou doma a důležitým poznatkem je, že si domácí dokázali vypracovat krásně vypracované fotbalově šance, i když je nakonec neproměnili, ale snad to bude příště lepší a posuneme vítěznou šňůru i v dalších kolech, jak venku tak i doma. Závěrečný aplaus byl tradičně dojemný a zasloužený.

Vaňák – Snášel (ŽK), Kurel (ŽK), Jirchář (75´- Kubr J.), Honců – Zima, Rybář, Kočka, Čurgali (ŽK), Ludrovský (85´- Kubr D.) – Plachý (ŽK)

• Fotograf:  nebyl

• Diváci: 125 – velmi spokojených domácích fandů !
  • Rozhodčí: Blažek – Kořínek, Šnýdl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu: pan Houška
Nejlepší hráči utkání: Honců (V) Henzl (CH)
Mimo 9 4

V sobotu 19.října hrajeme ve Stráži p.R. již v 15,30 h !!!

V tradičním derby utkání to favorit neměl tak jednoduché, i když nakonec jasně zvítězil !!!

FK Rumburk - SK Stap Tratec 2:5 (1:3)

Hosté si v týdnu chtěli vyzkoušet další herní varianty, vzhledem ke svému zatím relativně širokému kádru a proto vložili mezi víkendy ještě toto tradiční derby na nově zrekonstruovaném stadionu v Rumburku. Domácí se chtěli jako vždy proti silnějšímu soupeři vytáhnout a to se jim kromě několika krátkých bloků, kdy vždy vícekrát za sebou inkasovali, vcelku dařilo. Hrálo se za úmorného vedra a tak byla na obou celcích i znát jakási únava a nepříliš velká chuť makat skutečně na 100%, což ani nešlo.

Nejdůležitější minuty utkání:

- hostující Kučera se dostal po chybě obrany domácích do velmi dobré šance, ale pálil jen vedle
16´ - obrovská chyba hostů ve středu pole a pravý bek domácích Trégr šel sám a bylo to – 1:0 !!!
25´ - dalekonosnou střelu Jircháře ze 30-ti metrů pozorný Bednář v bráně domácích lapil
27´ - trestný kop domácích a hlavička Kolára skončila nad bránou Vaňáka !
30´ - přesný centr Kučery na naběhnuvšího si Ruszó a bylo vyrovnáno – 1:1 !!!
32´ - další přesný centr hostů tentokráte v podání Buryánka a opět Ruszó se nemýlil a bylo to – 1:2 !!!
33´ - průnik Kučery domácí obranou , přesný centr na Havla a ten vstřelil další gól hostů – 1:3 !!!
37´ - dobře zahraný trestný kop hostujícího Havla podél zdi, ale Bednář míč chytil

V první půli se hrál vcelku vyrovnaný fotbal, ale hostům se podařila neskutečná pětiminutovka, kdy dokázali nejen otočit skóre ve svůj prospěch, ale vstřelili v ní i tři pěkné branky. Tak to se jen tak nevidí, tak rychlý obrat v takovém úmorném vedru.

51´ - dělovku Vavrouška z velkého vápna domácí druhý gólman Krajčovič vyrazil do pole
63´ - rohový kop domácích a nikým nekrytý Zima hlavou snížil na - 2:3 !!!
74´ - ulička Honců a Jindřich šel sám na gólmana domácích a nedal mu šanci – 2:4 !!!
79´ - trestný kop od autu zahrával Čuda na Luňáka, ten vrátil míč hlavou na Ruszó a bylo to – 2:5 !!!
80´ - dělovku Jindřicha z hranice velkého čtverce do šibenice gólman domácích vytáhl na roh
82´ - trestný kop domácího Šotta skončil nad zdí i nad bránou Vaňáka
83´ - další tvrdá rána Hokeho z 25-ti metrů, ale pozorný gólman domácích ji vyrazil do pole

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil a hosté po kontaktní brance domácích trochu přidali plyn a během pěti minut se dostali zase na rozdíl tří branek, který již udrželi až do konce zápasu. Utkání se hrálo v přátelském duchu bez karet a tak měli i všichni tři rozhodčí usnadněnou úlohu. Poslední přípravný zápas čeká Vilémov tuto sobotu doma proti Benešovu, který hraje 1.A třídu, když původně sjednaný Liberec U19 zápas na poslední chvíli odřekl prý z administrativních důvodů (mají tam prostě bordel). Věřme, že nás i Benešov prověří stejně jako Rumburk, neboť oba hrají jen o soutěž níže než my a to se slabší soupeř chce vždy vytáhnout a některé rozdíly se tak smazávají. POZOR – výkop již v 17 hodin !!!

Vaňák - Honců, Jirchář (46´- Šmalcl), Kurel, Jindřich (60´- Čuda) – Havel, Kučera (60´- Luňák), Vavroušek (70´Jindřich), Hoke (85´- Vavroušek), Buryánek (46´-Hošek) - Ruszó