SK Šluknov - SK Stap Tratec 2:1 (1:0)

Hosté zajížděli do sousedního Šluknova konečně kompletní a připraveni na bouřlivou atmosféru, kterou jim diváci připravili. Vilémovští hráči byli po celé utkání fotbalovější a drželi častěji míč na svých kopačkách, ale zpevněná, skálopevná obrana domácích je do větších šancí příliš nepouštěla. Domácí hnáni svými fanoušky bojovali jako lvi a dokázali využít dvou standartních situací, když vstřelili jejich velezkušení stopéři obě branky hlavou. Hosté přišli ve 37.minutě hry o klíčového muže středu obrany Jirku Stehlíka, který se srazil u postranní čáry s domácím hráčem. Byl z toho faul na hosty a centr do vápna hlavou poslal míč do brány nepřikrytý nestor domácích Tonda Holešovský.

19´ - dobře mířenou střelu k tyči od Luňáka z hranice velkého vápna gólman domácích lapil
23´ - chyba domácích a mladíček Plachý v čisté šanci jen těsně minul bránu – to byla škoda !
31´ - ulička Kočky mezi beky a Snášel v další čisté šanci střílel jen vedle brány domácích !
37´ - trestný kop domácích od postranní čáry přizvedl Holešovský st. hlavou a bylo to – 1:0 !
43´ - další trestný kop domácích vrátil od lajny Čurgali na Dvořáka, ale ten tutovku zazdil kopem vedle !

První půle byla v režii hostů, měli více balón na svých kopačkách, ale po odnesení jejich stopéra Stehlíka se jim přestalo dařit odvracet vysoké balóny a to vyhovovalo domácím, kteří toho využívali a s přiměřenou tvrdostí v osobních soubojích měli chvilku navrch a dali jeden gól a nevyužili ještě jednu tutovku.

46´ - domácí kopali rohový kop, míč šel přes celou bránu na zcela volného Čurgaliho a bylo to – 2:0 !
54´ - krásný pas Kočky mezi beky a Kubr Dušan šel sám na gólmana a mazácky zakončil – 2:1 !!!
59´ - parádní dělovka Honzy Kubra z 20-ti metrů šla jen těsně nad domácí svatyni
61´ - rohový kop hostů, hlavička Luňáka a Tonda Holešovský vykopl míč z brankové čáry !!!
78´ - chyba hostů a domácí Dvořák šel sám na Vaňáka, ale trefil jen jeho tyčku !
88´ - dělovka hostujícího Plachého z 20-ti metrů šla jen těsně vedle domácí brány

Po změně stran přišla rychlá branka domácích, což je sice trochu uklidnilo, ale zároveň se malinko i stáhli dozadu, aby ubránili aktuální výsledek. Hosté trochu přeskupili sestavu a prostřídali tři hráče se snahou o vyrovnání. Když vilémovský Kubr ml. v 54.minutě docílil kontaktního gólu, vypadalo to, že si hosté odvezou minimálně bod a mnoho k tomu nechybělo. Bojovnost domácích, kteří se rvali o každý míč i píď hrací plochy, jim to však překazila. Bylo to remízové derby a se vším všudy, tak jak to má být, ale tentokráte vyhrál ten šťastnější a po 30-ti letech si vybojoval titul „Král Severu“ !!!

Vaňák - Snášel, Stehlík (37´- Kubr st.) Luňák, Kucer - Kubr D. (ŽK – 80´- Ludrovský), Rybář, Čurgali (58´- Rybář), Kočka, Zima – Plachý

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.

• Diváci: 350 –  z toho 48 zklamaných vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Marek – Vrabec, Opelt (dobrý výkon !)
  • Delegát svazu: p.Průcha

Nejlepší hráči utkání: Dobeš (Š) Plachý (V)
Mimo 7 8

O zbytečné prohře hostů rozhodla poslední minuta, jinak zcela vyrovnaného utkání !!!

SK Lomnice n.P. - SK Stap Tratec 2:1 (1:0)

Vilémovští fotbalisté odjížděli na jednoho z  nejvzdálenějších soupeřů v Libereckém kraji, ale co je 121 km proti 160 až 190 km v kraji Ústeckém. Začátek zápasu patřil domácím, když se hned z rohu dostali do vedení, které je postavilo na nohy. Když o pár minutek déle odpískal hlavní sudí spornou penaltu, vypadalo to s hosty bledě. Naštěstí ji domácí útočník střelil jen vedle branky Vaňáka a tím se zase hosté „probudili“ a začali hrát svou hru a dostávat se na dostřel domácí branky.

- na domácí rohový kop si naskočil zkušený kapitán Gauman a hlavou rozvlnil sít – 1:0 !!!
13´ - faul nefaul Vaňáka a hlavní sudí i přes protesty ukázal gólmanovi hostů žlutou kartu a běžel na penaltový puntík. Naštěstí jej domácí útočník poslal vedle brány a výsledek se neměnil !!!
22´ - hostující Kučera poslal uličkou Zimu do čisté šance, ale jeho klička gólmanovi byla příliš dlouhá!
29´ - přetažený rohový kop hostů, Luňák vrátil míč na Kočku, ale jeho střelu vytěsnil bek na roh !
31´ - centr do vápna domácích a Kučerova hlavička skončila jen o centimetry nad bránou !
39´ - dlouhý pas za beky domácích a Zima v čisté šanci tváří v tvář gólmanovi střílel jen vedle brány !

První půle byla vcelku neurovnaná, ale vilémovští borci se po špatně kopnuté penaltě domácích začali více tlačit před bránu domácích a třikrát to zavánělo vyrovnávací brankou. Bohužel se to nepovedlo a tak se čekalo na druhou půli, jak se hosté popasují s tímto nepříznivým stavem, ale na druhou stranu s hratelným soupeřem.

54´ - hostující Kučera přešel přes tři beky, dal balón zpět na Zimu a ten ranou od tyče srovnal – 1:1 !!!
72´ - faul na pronikajícího Kučeru na hranici vápna, Snášel však trefil jen dobře postavenou zeď !
90´ - rohový kop domácích, hosté ze skrumáže neodkopli balón a střídající Majer trefil bránu – 2:1 !

Druhá půle byla sice v režii hostů, ale mnoho šancí si díky skálopevné obraně domácích nevytvářeli. Dvakrát byl hostům odmávám a odpískán sporný ofsajd, kdy by šel Zima sám na gólmana, ale to je jen to kdyby. Bohužel hosté ztratili zbytečně tři body, díky dvěma rohům na začátku a na konci utkání. Nedá se nic dělat musí se bojovat dál. Nebude to jednoduché, ale snad si ten mančaft po odchodu tolika hráčů brzy sedne a začne zase vyhrávat, jako tomu bylo v předchozí sezóně ještě v Ústeckém kraji. Při vší úctě k domácím, byli zcela jistě slabší než Hrádek, ale i řada týmů z Ústeckého kraje. Jejich předností byly hlavně osobní a hlavičkové souboje, které většinou vyhrávali a to rozhodlo i o výsledku utkání.

Vaňák (ŽK) –  Snášel, Jirchář, Kubr J., Kočka  -  Kubr D. (55´- Ludrovský), Luňák, Čurgali, Rybář (75´- Plachý), Zima - Kučera