SK Stap Tratec – Slovan Frýdlant 2:2 (0:2)

Domácí opět nebyli kompletní a navíc musel kvůli bolestem v tříslech odstoupit ještě v první půli zkušený Stehlík, takže museli do hry naskočit i ještě ne zcela zdraví hráči. Po první půli, kdy hosté využili dvou hrubých chyb domácích a vedli o dvě branky, se začali však stahovat a myslet jak ubránit pro ně příznivý a nečekaný výsledek. Toho domácí využili a dokázali v poslední minutě doslova dotlačit balón do sítě hostů a získali tak alespoň bodík. Důležitým momentem byla 75.minuta, kdy domácí gólman Vaňák bravurně lapil penaltu hostujícímu Mazánkovi. Pak přišla po dvou žlutých kartách i červená pro hostujícího Kozáka. Domácí otevřeli obranu, posílili útočnou fázi a i když se štěstím, dokázali ten bod vydolovat, ke spokojenosti opět vysoké návštěvě, kde nechyběly bubny, trubky a nakonec i překvápko v podobě dýmovnic ve Vilémovských barvách.

11´ - dlouhý přesný pas Jircháře a Kubr Dušan pelášil na gólmana hostů, ale v poslední chvíli před zakončením mu hostující bek stačil míč vypíchnout na rohový kop – to byla škoda !!!
23´ - chyba domácích a Kozák sám proti Vaňákovi rozvlnil poprvé jeho síť a bylo to – 0:1 !!!
30´ - rychlý brejk hostů a Ptáček lobem přehodil vyběhnuvšího Vaňáka a bylo to – 0:2 !!!

První půle byla bojovná, domácí nedali jednu velkou šanci, kdežto hosté za výrazného přispění domácích dali dvě a tak se šlo do kabin za pro ně výrazně příznivého stavu !!!

50´ - centr do vápna a Tonda Zima vyskočil nejvýše a hlavou snížil na hratelných – 1:2 !!!
63´ - rychlý brejk hostů a Kozák šel sám na Vaňáka, ale střílel jen těsně vedle jeho brány !
75´ - faul ve vápně domácích, nařízena penalta, ale Mazánkovu střelu k tyči Vaňák skvěle lapil !!!
79´ - další rychlý brejk hostů do otevřené obrany, ale Vaňák střelu Mazánka na 2x lapil !
90´ - centr do vápna hostů a Jirka Plachý míč doslova dotlačil do brány hostů a vyrovnal na – 2:2 !!!

Od domácích se čekal po výhře v Sedmihorkách lepší výkon, ale hosté měli skvělý přechod do brejkových situací a to rozhodlo a tom, že je tu první ztráta bodů na domácí půdě pro Vilémovský tým. O nic však nejde, je tu teprve začátek, ještě dlouhého soutěžního ročníku a věřme, že naši mladíci budou získávat zkušenosti z velkého dospělého fotbalu a bude pro ně snadnější proměňovat své šance a nedělat chyby v rozehře apod. Ve středu hřiště znatelně chyběl zkušený bojovník Kuba Čurgali pro pracovní zaneprázdnění, ale příští týden, kdy nás čeká tak zvaný anglický týden, již bude připraven. Jedeme totiž v sobotu na vedoucí celek FC Pěnčín, ve středu vložené kolo a dlouho očekávané derby ve Šluknově a pak v sobotu u nás doma s Velkými Hamry.

Vaňák - Snášel, Jirchář, Stehlík (43´- Kočka), Luňák, Kucer - Kubr J.(ŽK), Rybář, Kubr D. (60´- Ludrovský), Zima – Plachý

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.
  • Diváci: 170 – nakonec spokojených s vydřeným bodem !
  • Rozhodčí: Kadlec – Třešňák, Urbánek (velmi dobrý výkon !)
  • Delegát svazu: p.Popper
Nejlepší hráči utkání: Jirchář (V) Kozák (F)
Mimo 6 5

Mnoho nechybělo a hosté si mohli odvézt alespoň bod od jasného favorita !!!

FK Český Brod - SK Stap Tratec 3:2 (2:0)

Hosté zajížděli na půdu jednoho z nejlepších celků divize s cílem pokusit se překvapit a urvat třeba i jeden bod. Domácí nastoupili s řadou velmi zkušených i exligových borců a jejich hru dirigoval do svého vystřídání především Ondřej Walter, který hrával stejně jako Fikejz i za druholigový Varnsdorf. V první půli byli domácí výrazně lepším celkem a hosté se jen bránili a občas podnikli nějaký ten výpad, ale bez výraznější šance. Zato domácí spálili ještě nejméně tři tutovky. Ve druhé půli však po vystřídání domácího špílmachara Waltera došlo k obratu o 180 stupňů a mnoho nechybělo a hosté tříbrankový propad srovnali event. otočili ve svůj prospěch.

Nejdůležitější minuty zápasu:

10´- trestný kop domácích zahrával zkušený plejer Medek z 18-ti metrů přes zeď, ale míč šel vedle !
20´- chytrý lob domácího středopolaře Waltera šel naštěstí pro hosty jen těsně nad branku Ondrky
23´- únik domácích po straně, přesný centr do vápna a Kacafírek nechytatelnou střelou dává na – 1:0
33´- domácí v dalším nebezpečném úniku a velezkušený kanonýr Fikejz trefuje jen tyčku Ondrky !
34´- nešťastný faul Vavrouška u postranní čáry a penaltu domácích proměňuje Kacafírek2:0 !!!
36´- odražený balón přistál na noze hostujícího Jägra, ale jeho první střela za hosty jde vysoko nad !

V první půli to byla hra kočky s myší. Domácí byli výrazně rychlejší na balónu a měli skvělý přechod do útoku, když jim pomáhali oba rychlí krajní beci a přečíslovali tak obranu hostů. Hosté se snažili pozorně bránit, ale dvěma brankám se nevyhnuli. Ve druhé půli se očekávalo, že domácí dají hostům, stejně jako na podzim u nich bůra, ale stalo něco, co nikdo z přítomných nečekal.

47´- domácí Stejskal se dostal z ničeho nic do čisté šance, ale Ondrka se vyznamenal a zlikvidoval ji !
54´- únik hostů a výstavní dělovka Helma těsně minula domácí svatyni, i když vzadu číhal volný Kaňka
55´- další čistá šance domácího Fikejze, kterou opět skvěle likviduje hostující gólman Ondrka
57´- chyba hostů u postranní čáry a zkušený Walter přehazuje gólmana Ondrku i z úhlu a je to – 3:0 !!!
65´- dlouhý aut do vápna domácích a Helmovu střelu srazil domácí bek na rohový kop !
66´- přetažený centr Jindřicha a parádní volej stopéra Jircháře znamená snížení hostů na – 3:1 !!!
67´- ulička Jägra na Jantače a ten byl stažen ve vápně, ale píšťalka hlavního sudího zůstala němá !!! Škoda, přeškoda – toto se dalo pískat, stejně jako v první půli na hosty - pane sudí !!!
68´- domácí v šanci Kacafírkem, ale ten střílí vysoko nad branku Ondrky
79´- přesný centr Kopřivy na zcela volného Jantače, který v čisté šanci hlavou minul domácí branku !!!
81´- další Kopřivova nabídka, tentokráte na Helma, který opět v čisté šanci hlavou minul svatyni !!!
85´- chyba domácího gólmana a Kaňkovského střelu vyráží bek rukou. Jasná červená karta a penalta. Tu bez problémů proměňuje hostující kanonýr Kaňkovský a snižuje na – 3:2 !!!
88´- odražený balón ze skrumáže před domácí brankou jde na nohu Jägra, ale jeho střela míjí branku !
91´- stejná situace a Tomáš Jägr opět netrefil balón tak jak chtěl a míč skončil těsně vedle !!!

Domácí udělali obrovskou chybu, když vystřídali do té doby nejlepšího hráče na hřišti Ondřeje Waltra cca v 60.minutě hry. Hostům narostla po Jirchářově brance křídla a začali domácí přehrávat. Ti začali kupit chybu za chybou a nebýt neodpískané penalty na Jantače a dvou neproměněných stoprocentních šancí hostů, mohlo dojít nakonec k překvapení, které nečekal po první půli ani ten největší Vilémovský fanoušek.

Ondrka – Krasnický, Jirchář, Vavroušek (ŽK), Jindřich – Helm, Jägr, Hnízdo, Buryánek (55´- Kopřiva)  – Kaňkovský,  Čonka (60´- Jantač)