SK Šluknov - SK Stap Tratec 2:1 (1:0)

Hosté zajížděli do sousedního Šluknova konečně kompletní a připraveni na bouřlivou atmosféru, kterou jim diváci připravili. Vilémovští hráči byli po celé utkání fotbalovější a drželi častěji míč na svých kopačkách, ale zpevněná, skálopevná obrana domácích je do větších šancí příliš nepouštěla. Domácí hnáni svými fanoušky bojovali jako lvi a dokázali využít dvou standartních situací, když vstřelili jejich velezkušení stopéři obě branky hlavou. Hosté přišli ve 37.minutě hry o klíčového muže středu obrany Jirku Stehlíka, který se srazil u postranní čáry s domácím hráčem. Byl z toho faul na hosty a centr do vápna hlavou poslal míč do brány nepřikrytý nestor domácích Tonda Holešovský.

19´ - dobře mířenou střelu k tyči od Luňáka z hranice velkého vápna gólman domácích lapil
23´ - chyba domácích a mladíček Plachý v čisté šanci jen těsně minul bránu – to byla škoda !
31´ - ulička Kočky mezi beky a Snášel v další čisté šanci střílel jen vedle brány domácích !
37´ - trestný kop domácích od postranní čáry přizvedl Holešovský st. hlavou a bylo to – 1:0 !
43´ - další trestný kop domácích vrátil od lajny Čurgali na Dvořáka, ale ten tutovku zazdil kopem vedle !

První půle byla v režii hostů, měli více balón na svých kopačkách, ale po odnesení jejich stopéra Stehlíka se jim přestalo dařit odvracet vysoké balóny a to vyhovovalo domácím, kteří toho využívali a s přiměřenou tvrdostí v osobních soubojích měli chvilku navrch a dali jeden gól a nevyužili ještě jednu tutovku.

46´ - domácí kopali rohový kop, míč šel přes celou bránu na zcela volného Čurgaliho a bylo to – 2:0 !
54´ - krásný pas Kočky mezi beky a Kubr Dušan šel sám na gólmana a mazácky zakončil – 2:1 !!!
59´ - parádní dělovka Honzy Kubra z 20-ti metrů šla jen těsně nad domácí svatyni
61´ - rohový kop hostů, hlavička Luňáka a Tonda Holešovský vykopl míč z brankové čáry !!!
78´ - chyba hostů a domácí Dvořák šel sám na Vaňáka, ale trefil jen jeho tyčku !
88´ - dělovka hostujícího Plachého z 20-ti metrů šla jen těsně vedle domácí brány

Po změně stran přišla rychlá branka domácích, což je sice trochu uklidnilo, ale zároveň se malinko i stáhli dozadu, aby ubránili aktuální výsledek. Hosté trochu přeskupili sestavu a prostřídali tři hráče se snahou o vyrovnání. Když vilémovský Kubr ml. v 54.minutě docílil kontaktního gólu, vypadalo to, že si hosté odvezou minimálně bod a mnoho k tomu nechybělo. Bojovnost domácích, kteří se rvali o každý míč i píď hrací plochy, jim to však překazila. Bylo to remízové derby a se vším všudy, tak jak to má být, ale tentokráte vyhrál ten šťastnější a po 30-ti letech si vybojoval titul „Král Severu“ !!!

Vaňák - Snášel, Stehlík (37´- Kubr st.) Luňák, Kucer - Kubr D. (ŽK – 80´- Ludrovský), Rybář, Čurgali (58´- Rybář), Kočka, Zima – Plachý

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.

• Diváci: 350 –  z toho 48 zklamaných vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Marek – Vrabec, Opelt (dobrý výkon !)
  • Delegát svazu: p.Průcha

Nejlepší hráči utkání: Dobeš (Š) Plachý (V)
Mimo 7 8

Nečekaně snadná výhra s množstvím dalších velkých brankových příležitostí !!!

FK Sedmihorky - SK Stap Tratec 0:2 (0:2)

Hosté přijeli k zápasu již bez Kučery a jen s jedním zdravým náhradníkem do pole a tak se musel svléci i vedoucí mužstva, pro případ zranění gólmana nebo více hráčů v poli. Naštěstí se nikomu nic nestalo, zápas se dohrál v pohodě a nutno říci, že si hosté mohli výrazně vylepšit skóre. Domácí sice měli o něco málo více na svých kopačkách balón, ale jen po vápno, kdežto hosté podnikali rychlé brejky a z nich si vytvořili šancí na dva zápasy. Naštěstí dvě z nich proměnili a jelikož se domácí nezmohli ani na zkorigování výsledku, odvezli si tak hosté nečekané, ale zcela zasloužené tři body a navíc s nulou.

- únik rychlíka Zimy po pravé straně, přesná přihrávka na Rybáře, ale ten střílel v čisté šanci nad !!!
16´ - ulička Zimy na Plachého, ten šel sám proti gólmanovi, ale trefil jen tyčku domácí svatyně !!!
21´ - přesný centr Kočky a mladíček Plachý třetí tutovku hostů již proměnil a bylo to konečně – 0:1 !!!
24´ - parádní dělovku hostujícího Zimy z hranice velkého vápna domácí gólman s námahou lapil !
39´ - přesný nákop Jircháře za beky domácích, kde se ocitl zcela volný Rybář, ale jeho lob gólman lapil
40´ - dlouhý výkop gólmana Vorlíčka na Dušana Kubra a ten mazácky přehodil branaře a bylo to – 0:2 !
42´ - faul na Plachého, který postupoval sám na gólmana domácích, červená karta a vyloučení Kerbera
45´ - hrubá chyba domácích a Dušan Kubr šel sám na gólmana, ale ten jeho střelu srazil na roh !

První půle byla skutečnou přehlídkou hezkých kombinačních akcí hostů s trestuhodně zahozenými super šancemi. Nicméně mladým novicům ve Vilémovském dresu nelze nic vyčítat, chce to více zápasů mezi dospělými, získání sebevědomí a pak to tam bude padat.

51´ - přetažený centr do vápna domácích a Rybář v čisté šanci nevyzrál na dobře stojícího gólmana !
64´ - domácí v první dobré šanci, ale Bakeš střílel z 12-ti metrů vysoko nad bránu hostujícího Vorlíčka
79´ - dalekonosnou střelu hostujícího Jana Kubra ze 40-ti metrů gólman domácích vytěsnil na roh
82´ - trestný kop domácích ze strany, míč přistál na hlavně Poledna, ale šel těsně nad bránu hostů !

Domácí kupodivu sehráli druhou půli, i přes oslabení, daleko lépe než tu první a nepouštěli již tolik hosty do rychlých brejků a tutových šancí. Ke konci si vytvořili dvě pološance, ale ty zůstaly neproměněny a tak si hosté odvezli zasloužené tři body a poskočili i v tabulce o čtyři místa nahoru. I přes chybějící opory – Vaňák a Luňák – ukázali mladíci, že budou v brzké době kvalitními hráči a vilémovský fotbal snad nezmizí z fotbalového světa, což by byla škoda. Kádr je stále příliš úzký, ale věřme v uzdravení Ludrovského a doufejme i v brzký přílet Kevina Marqueze z Brazílie, pak už by mohla být lavička plnější a veseleji by se nám i dýchalo.

Vorlíček  –  Snášel, Jirchář, Stehlík, Kubr J., Kočka  -  Kubr D., Čurgali, Rybář (89´- Ludrovský), Zima (ŽK) – Plachý (ŽK - 86´- Kucer)