SK Šluknov - SK Stap Tratec 2:1 (1:0)

Hosté zajížděli do sousedního Šluknova konečně kompletní a připraveni na bouřlivou atmosféru, kterou jim diváci připravili. Vilémovští hráči byli po celé utkání fotbalovější a drželi častěji míč na svých kopačkách, ale zpevněná, skálopevná obrana domácích je do větších šancí příliš nepouštěla. Domácí hnáni svými fanoušky bojovali jako lvi a dokázali využít dvou standartních situací, když vstřelili jejich velezkušení stopéři obě branky hlavou. Hosté přišli ve 37.minutě hry o klíčového muže středu obrany Jirku Stehlíka, který se srazil u postranní čáry s domácím hráčem. Byl z toho faul na hosty a centr do vápna hlavou poslal míč do brány nepřikrytý nestor domácích Tonda Holešovský.

19´ - dobře mířenou střelu k tyči od Luňáka z hranice velkého vápna gólman domácích lapil
23´ - chyba domácích a mladíček Plachý v čisté šanci jen těsně minul bránu – to byla škoda !
31´ - ulička Kočky mezi beky a Snášel v další čisté šanci střílel jen vedle brány domácích !
37´ - trestný kop domácích od postranní čáry přizvedl Holešovský st. hlavou a bylo to – 1:0 !
43´ - další trestný kop domácích vrátil od lajny Čurgali na Dvořáka, ale ten tutovku zazdil kopem vedle !

První půle byla v režii hostů, měli více balón na svých kopačkách, ale po odnesení jejich stopéra Stehlíka se jim přestalo dařit odvracet vysoké balóny a to vyhovovalo domácím, kteří toho využívali a s přiměřenou tvrdostí v osobních soubojích měli chvilku navrch a dali jeden gól a nevyužili ještě jednu tutovku.

46´ - domácí kopali rohový kop, míč šel přes celou bránu na zcela volného Čurgaliho a bylo to – 2:0 !
54´ - krásný pas Kočky mezi beky a Kubr Dušan šel sám na gólmana a mazácky zakončil – 2:1 !!!
59´ - parádní dělovka Honzy Kubra z 20-ti metrů šla jen těsně nad domácí svatyni
61´ - rohový kop hostů, hlavička Luňáka a Tonda Holešovský vykopl míč z brankové čáry !!!
78´ - chyba hostů a domácí Dvořák šel sám na Vaňáka, ale trefil jen jeho tyčku !
88´ - dělovka hostujícího Plachého z 20-ti metrů šla jen těsně vedle domácí brány

Po změně stran přišla rychlá branka domácích, což je sice trochu uklidnilo, ale zároveň se malinko i stáhli dozadu, aby ubránili aktuální výsledek. Hosté trochu přeskupili sestavu a prostřídali tři hráče se snahou o vyrovnání. Když vilémovský Kubr ml. v 54.minutě docílil kontaktního gólu, vypadalo to, že si hosté odvezou minimálně bod a mnoho k tomu nechybělo. Bojovnost domácích, kteří se rvali o každý míč i píď hrací plochy, jim to však překazila. Bylo to remízové derby a se vším všudy, tak jak to má být, ale tentokráte vyhrál ten šťastnější a po 30-ti letech si vybojoval titul „Král Severu“ !!!

Vaňák - Snášel, Stehlík (37´- Kubr st.) Luňák, Kucer - Kubr D. (ŽK – 80´- Ludrovský), Rybář, Čurgali (58´- Rybář), Kočka, Zima – Plachý

• Vedoucí mužstva: Sklenář L.

• Diváci: 350 –  z toho 48 zklamaných vilémovských fandů !
  • Rozhodčí: Marek – Vrabec, Opelt (dobrý výkon !)
  • Delegát svazu: p.Průcha

Nejlepší hráči utkání: Dobeš (Š) Plachý (V)
Mimo 7 8

O vysoké prohře hostů rozhodly opět jejich neskutečné školácké chyby v 1.půli !!!

FC Pěnčín - SK Stap Tratec 4:1 (3:0)

Hosté zajížděli do Zásady, kde má nyní z důvodu rekonstrukce vlastního stadionu, domácí působiště výborný tým z Pěnčína u Jablonce. Kvality tohoto velezkušeného soupeře jsou všem známy a navíc je vede sám Adam Pelta (střelec první braky), syn šéfa ligového Jablonce a Libereckého krajského fotbalového svazu.  Domácí hrají pohledný fotbal na úrovní středu divize a proč by také ne, když zde mají vesměs hráče, kteří mají za sebou ČFL či divizi. Vilémovští fotbalisté přijeli bohužel bez obou dlouhých zkušených stoperů – Jircháře a  Stehlíka, což se projevilo v průběhu zápasu, kdy nastoupivší a zatím málo zkušení mladíci, dělali pod tlakem  občasné chyby a ty bohužel nakonec rozhodly o jejich vysoké prohře. Na druhou stranu velká zkušenost pro všechny naše „juniory“, v kterých je však budoucnost vilémovské kopané a tak si musí projít i takovýmito zápasy.

12´ - chyba hostů v rozehře a domácí hrající manager Pelta dává do prázdné brány první gól – 1:0 !!!
28´ - naprosto stejná chyba hostů a druhý gól přidává bez problémů domácí Drahoš a je to – 2:0 !!!
34´ - parádní dělovka domácího Stibora z 25-ti metrů přímo do šibenice a bylo to již – 3:0 !!!

První půle byla jasně v režii domácích, které hosté poslali sami do laufu dvěma super hrubkami a kromě jejich několika rychlejších pokusů o brejk, neměli žádnou větší šanci na vstřelení alespoň kontaktní branky.

47´ - velmi tvrdou ránu dobře hrajícího hostujícího Kočky domácí gólman vyrazil do pole !
51´ - centr Rybáře do vápna domácích a mladík Plachý hlavou v čisté šanci jen těsně minul bránu !
62´ - špatný odkop hostů a kanonýr domácích Díl trefil z 20-ti metrů parádní šibenici a bylo to – 4:0 !!!
70´ - faul na pronikajícího Plachého, jasná penalta a nejlepší hráč hostů Snášel ji proměnil – 4:1 !
88´ - dobře mířenou střelu domácího Díla vyrazil Vorlíček na tyč a rohový kop – skvělý zákrok !

Druhá půle po zemětřesení v kabinách hostů byla již o poznání lepší, nevyráběli tolik hrubých chyb a dostávali se občas i na dostřel domácí svatyně. Zkušení domácí, kteří asi nebudou mít v tomto ročníku soupeře, si ale výsledek pohlídali a jasně vedou tabulku s náskokem již pěti bodů po pěti odehraných kolech. Do divize se jim však prý nechce, aby nedopadli jako někteří jejich předchůdci. Je to škoda, mančaft na to určitě mají. My jsme tedy nezačali anglický týden dobře, ale věříme, že ve středu ve Šluknově a v sobotu doma s Velkými Hamry to již bude daleko lepší.

Vorlíček - Snášel, Kubr J., Luňák, Kucer - Kubr D., Rybář (ŽK), Čurgali, Kočka (60´- Ludrovský), Zima – Plachý