SK Stap Tratec – Spartak Chrastava 3:1 (3:0)

Na časomíře v minutáži svítila ještě stále nula, když ve 36 vteřině utkání vyrobil brankář hostů hrubou chybu a domácí Kočka ji nekompromisně potrestal a bylo to 1:0 !!! Tato branka by se mohla ucházet o nejrychlejší gól v roce 2025.

- chyba hostujícího gólmanu, který míč přihrál Kočkovi a ten se nemýlil a rozvlnil poprvé síť – 1:0 !
10´- další chyba nervózního gólmana hostů, ale Rybářova dalekonosná střela skončila těsně nad !
16´- centr do vápna domácích a nikým nekrytý Devátý hlavou poprvé vystrašil Vaňáka, ale měl smůlu !
24´- únik Honců po pravé straně, ostrý centr do vápnu a tam teč Plachého a bylo to již – 2:0 !
45´- dlouhý pas Plachého na domácího rychlíka Zimu a ten se trefuje vlastně přímo do šatny – 3:0 !

První půle byla v moci domácích, hosté jen bránili a podnikali rychlé brejky a snažili se i ze standardních situací, ale výsledkem byla jen jediná šance, kterou lapil zkušený domácí gólman Vaňák. Tři branky za půli se domácím nepodařilo dát již hodně dlouho a navíc na méně oblíbenou stranu k parkovišti, takže se dal očekávat další nápor a navyšování skóre i ve druhé půli na oblíbenější stranu k Hejhalům.

61´- hosté kopali trestný kop z poměrně ostrého úhlu a Henzl propálil vše co mu stálo v cestě – 3:1 !
63´- ulička Čurgaliho na Plachého, který v obrovské šanci vystřelil jen slabou ránu a tu gólman lapil !
75´- centr do vápna domácích, kde se objevil osamocený Savera, ale v čisté šanci minul balón !
77´- dlouhý pas Čurgaliho a Plachý pelášil sám na gólmana, ale ten jeho kličku vystihl a bylo po šanci !
80´- ulička smolaře Plachého na Ludrovského a ten v další čisté šanci trefil jen břevno hostů !!!
86´- únik Snášela, přesný centr na smolaře Plachého, ale ten trefuje v další čisté šanci jen gólmana !

Druhá půle byla zpočátku spíše hostů, kteří se malinko vytáhli k domácí brance, snížili a snažili se o zvrat. Domácí jej však nedopustili, ale šance které si vypracovali a nedali, zvedaly diváky ze sedadel. Zvláště smolař a domácí kanonýr si mohl výrazněji polepšit v tabulce střelců, ale nevyšlo to. Nic se neděje, tři body jsou doma a důležitým poznatkem je, že si domácí dokázali vypracovat krásně vypracované fotbalově šance, i když je nakonec neproměnili, ale snad to bude příště lepší a posuneme vítěznou šňůru i v dalších kolech, jak venku tak i doma. Závěrečný aplaus byl tradičně dojemný a zasloužený.

Vaňák – Snášel (ŽK), Kurel (ŽK), Jirchář (75´- Kubr J.), Honců – Zima, Rybář, Kočka, Čurgali (ŽK), Ludrovský (85´- Kubr D.) – Plachý (ŽK)

• Fotograf:  nebyl

• Diváci: 125 – velmi spokojených domácích fandů !
  • Rozhodčí: Blažek – Kořínek, Šnýdl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu: pan Houška
Nejlepší hráči utkání: Honců (V) Henzl (CH)
Mimo 9 4

V sobotu 19.října hrajeme ve Stráži p.R. již v 15,30 h !!!

24. ročník memoriálu M.Kotraby a H.Bálka v sálové kopané ve Vilémově vyhrál po delší odmlce zkušený tým PZP Lipová !!!

Za účasti 20 kvalitních mužstev, z toho osmi zcela nových, byl v pondělí 26.12.2011 odehrán sloučený a vždy velmi populární turnaj v sálové kopané ve vilémovské hale. Že je to turnaj nevyzpytatelný, ve kterém lze jen těžko tipovat vítěze, se v letošním klání opět potvrdilo, když z nasazených týmů a tudíž loňských semifinalistů - SC Stap (předchozí trojnásobný vítěz), JPS Gastro Neratovice a Pekelníci Dobruška se ani jeden letos neprobojoval na bednu a pouť všech těchto tří favoritů skončila překvapivě již ve čtvrtfinále, stejně jako dalšího velkého favorita - JK Trans Varnsdorf. Kvalitní a známá mužstva - Nica Rumburk a Bílá Vdova Varnsdorf dopadli ještě hůře, když jejich pouť skončila již v osmifinále. Do Play off neprošli jen Ráj Poutníků, Miminka Šluknov, Spartak Boletice a Bender je Bůh Vilémov. O síle některých celků se sice vědělo, ale že by se do nejsilnější čtyřky probojovali – Kádě 5000 V.Šenov, PZP Lipová, Cabrón Jiříkov a Repre Šluknov, to netipoval žádný z přítomných odborníků. Turnaje se zúčastnili i mnozí známí fotbalisté – jako např. - Kotiš, Fišer, Kopřiva, Betyár, Bárta, Janda, Dobeš, Vlk apod. Hrálo se v 5 skupinách po čtyřech mužstvech, z každé skupiny postoupila do Play off první tři mužstva a k nim ještě i nejlepší tým z posledního 4. místa - Barca Děčín. Finále pak bylo vyrovnanou bitvou a skončilo bez branek. V penaltovém rozstřelu mělo více štěstí zkušené mužstvo PZP Lipová, které tak dokázalo po delší odmlce tento turnaj vyhrát již potřetí v jeho historii. Vítězný tým hrál v sestavě – Mikula – Vlk, Kurel ml., Svoboda, Hendrych a Kopřiva. Celý turnajový maratón měl 46 utkání, které s přehledem odřídila trojice rozhodčích – Pöschko, Andrla a Červený.

Výsledky od play-off:

Osmifinále:
SC Stap Vilémov – Barca Děčín 4:1
Mojžířský výběr Mojžíř – Kádě 5000 V.Šenov 1:1 (1:2 na PK)
PZP Lipová – Hapťák Šluknov 3:0
JK Trans Varnsdorf – Bílá Vdova Varnsdorf 1:1 (3:2 na PK)
Cabrón Jiříkov – Rudá Hvězda Lipová 3:0
Benfica Žatec – Pekelníci Dobruška 1:1 (1:3 na PK)
Kádě 5000 V.Šenov – PZP Lipová 0:1
Cabrón Jiříkov – Repre Šluknov 1:1 (1:3 na PK)
O 3. - 4. místo:
Cabrón Jiříkov – Kádě 5000 V.Šenov 4:1
Finále:
PZP Lipová – Repre Šluknov 0:0 (3:1 na PK)

Nejlepší domácí celek: SC Stap Vilémov – 8.místo

Nejlepší čtyři mužstva obdržela pěkné poháry a bohaté dárkové koše. Vítěz k tomu ještě tradiční živé sele o váze 25 kg a putovní pohár. Nejlepší jednotlivci pak další hodnotné ceny, které předávala Hanka Bálková - sestra zesnulého Honzy Bálka společně s místostarostkou obce Jitkou Kopřivovou, funkcionáři Sálovka Clubu Stap Vilémov a SK Stap Tratec Vilémov. Turnaj se těšil i velkému zájmu diváků, kterých se po celý den sešlo více než 180. Zpestřením pro všechny účastníky této akce bylo jistě i shlédnutí kronik z historie všech dosavadních turnajů, stejně jako rozsáhlá fotogalerie na stěnách haly ze sportovního dění ve Vilémově. Byl to dle názoru zúčastněných hráčů i přítomných odborníků, opět jeden z nejpovedenějších turnajů, který kdy byl ve Vilémově i v širokém okolí uspořádán.

Všichni účastníci obdivovali výbornou organizaci celé akce. Pořadatelé nezapomněli v průběhu turnaje navštívit i oba hroby zesnulých kamarádů a uctít jejich památku položením pěkné kytice.

Pořadatelé děkují touto cestou všem sponzorům, kteří se na této akci spolupodíleli a díky nimž bylo možno zajistit velice hodnotné ceny, které přesáhly sumu 20 tisíc Kč !!!