SK Stap Tratec – Slovan Frýdlant 2:2 (0:2)

Domácí opět nebyli kompletní a navíc musel kvůli bolestem v tříslech odstoupit ještě v první půli zkušený Stehlík, takže museli do hry naskočit i ještě ne zcela zdraví hráči. Po první půli, kdy hosté využili dvou hrubých chyb domácích a vedli o dvě branky, se začali však stahovat a myslet jak ubránit pro ně příznivý a nečekaný výsledek. Toho domácí využili a dokázali v poslední minutě doslova dotlačit balón do sítě hostů a získali tak alespoň bodík. Důležitým momentem byla 75.minuta, kdy domácí gólman Vaňák bravurně lapil penaltu hostujícímu Mazánkovi. Pak přišla po dvou žlutých kartách i červená pro hostujícího Kozáka. Domácí otevřeli obranu, posílili útočnou fázi a i když se štěstím, dokázali ten bod vydolovat, ke spokojenosti opět vysoké návštěvě, kde nechyběly bubny, trubky a nakonec i překvápko v podobě dýmovnic ve Vilémovských barvách.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

11´ - dlouhý přesný pas Jircháře a Kubr Dušan pelášil na gólmana hostů, ale v poslední chvíli před zakončením mu hostující bek stačil míč vypíchnout na rohový kop – to byla škoda !!!
23´ - chyba domácích a Kozák sám proti Vaňákovi rozvlnil poprvé jeho síť a bylo to – 0:1 !!!
30´ - rychlý brejk hostů a Ptáček lobem přehodil vyběhnuvšího Vaňáka a bylo to – 0:2 !!!

První půle byla bojovná, domácí nedali jednu velkou šanci, kdežto hosté za výrazného přispění domácích dali dvě a tak se šlo do kabin za pro ně výrazně příznivého stavu !!!

50´ - centr do vápna a Tonda Zima vyskočil nejvýše a hlavou snížil na hratelných – 1:2 !!!
63´ - rychlý brejk hostů a Kozák šel sám na Vaňáka, ale střílel jen těsně vedle jeho brány !
75´ - faul ve vápně domácích, nařízena penalta, ale Mazánkovu střelu k tyči Vaňák skvěle lapil !!!
79´ - další rychlý brejk hostů do otevřené obrany, ale Vaňák střelu Mazánka na 2x lapil !
90´ - centr do vápna hostů a Jirka Plachý míč doslova dotlačil do brány hostů a vyrovnal na – 2:2 !!!

Od domácích se čekal po výhře v Sedmihorkách lepší výkon, ale hosté měli skvělý přechod do brejkových situací a to rozhodlo a tom, že je tu první ztráta bodů na domácí půdě pro Vilémovský tým. O nic však nejde, je tu teprve začátek, ještě dlouhého soutěžního ročníku a věřme, že naši mladíci budou získávat zkušenosti z velkého dospělého fotbalu a bude pro ně snadnější proměňovat své šance a nedělat chyby v rozehře apod. Ve středu hřiště znatelně chyběl zkušený bojovník Kuba Čurgali pro pracovní zaneprázdnění, ale příští týden, kdy nás čeká tak zvaný anglický týden, již bude připraven. Jedeme totiž v sobotu na vedoucí celek FC Pěnčín, ve středu vložené kolo a dlouho očekávané derby ve Šluknově a pak v sobotu u nás doma s Velkými Hamry.

Vaňák - Snášel, Jirchář, Stehlík (43´- Kočka), Luňák, Kucer - Kubr J.(ŽK), Rybář, Kubr D. (60´- Ludrovský), Zima – Plachý

• Fotograf: Fúsek T.
  • Diváci: 170 – nakonec spokojených s vydřeným bodem !
  • Rozhodčí: Kadlec – Třešňák, Urbánek (velmi dobrý výkon !)
  • Delegát svazu: p.Popper
Nejlepší hráči utkání: Jirchář (V) Kozák (F)

Co nového v zákulisí našeho Á-mužstva ?

Tak jak jistě již skoro všichni vědí z novin a internetových stránek, odešli nám, zatím na zkoušku a hlavně i na vlastní žádost a na základě enormního zájmu trenéra třetiligového Slovanu Varnsdorf pana Busty, který byl častým návštěvníkem našich mistrovských zápasů, hráči – Pepa Hyka a Matěj Kotiš. Oba již trénují ve Varnsdorfu a v sobotu hráli také i celý nepříliš povedený přípravný zápas s divizní Českou Lípou (2:6 !), kde M.Kotiš dával jednu ze dvou branek Slovanu. Pokud se jim v přípravě bude dařit a varnsdorfští si je ponechají, nebudeme jim v odchodu bránit. Samozřejmě za to budeme chtít nějakou slušnou  finanční a hráčskou náhradu, neboť oba dva borci jsou našimi kmenovými a hlavně i klíčovými hráči. Zájem ze strany Varnsdorfu byl také o V.Šmalcla, který se však rozhodl u nás zůstat. Šeptalo se nahlas i o P.Kurelovi a Z.Buryánkovi, ale to už by bylo asi příliš a tak se manageři obou klubů zatím dohodli na dvou výše jmenovaných, s tím, že po měsíci trénování se uvidí co a jak s námi dál. Dalším odcházejícím z našeho klubu je Pepa Hostaš, který jde do německého Seifenersdorfu. Zde již byla mezi oběma kluby dohodnuta i cena, takže nic nebrání v uskutečnění této transakce. Ještě se bude dolaďovat zda se bude jednat o přestup či jen půlroční hostování s možnou přestupovou opcí. No a snad již posledním odchodem je asi neodvolatelné ukončení závodní činnosti Ládi Hejla, kterému jsme nabídli i nějakou funkci v klubu s event. možností výpomoci při nedostatku hráčů, takže uvidíme jak se Láďa sám rozhodne. Záleží jen na něm, jestli nám ještě pomůže nebo pověsí kopačky na hřebík. Posledním z kádru kdo je ještě v ohrožení je Pavel Svoboda, který se musí podrobit operačnímu zákroku, ale zatím se čeká na termín. V případě, že se to povede uspíšit, na čemž vedení klubu intenzivně pracuje, seč to není jednoduché, měl by ale být pro jaro zcela fit a znovu a hlavně bez bolestí hrát.

Co se týče příchodů, tak zatím je jisté, že se podařilo prodloužit hostování Z.Buryánka z Č.Lípy na další půlrok k nám s možnou opcí přestupu. Zde však záleží na ceně, neboť ta současná, požadovaná je pro nás příliš vysoká. Do přípravy se konečně zapojí na tvrdo také dva bývalí marodi – J.Čuda a P.Greňo. Dále máme vytipované a jednáme s dvěma hráči z Oldřichova, ale zde je to otázka jejich uvolnění z mateřského klubu a také zaměstnání a dojíždění na tréninky. Máme  něco rozjednaného i v Č.Lípě a N.Boru, kde bychom využili součinnosti při dojíždění s D.Vlkem. Vše je to však o penězích, dojíždění, zaměstnání  a čase. Každopádně Varnsdorf nám nabídne v případě odchodu M.Kotiše a J.Hyky k nim -  dva hráče, kteří na podzim hráli divizi v N.Boru a k tomu ještě uskutečníme přestup nebo prodloužení hostování Petru Svobodovi. Navíc máme samozřejmě řadu našich hráčů na hostování v okolí, ze kterých ale stáhneme do přípravy jen bratry Vichtereyovi a chceme také již zkusit nadějného mladého dorostence M.Jarábka. V kádru na zimní přípravu by tedy mělo být okolo 18-20 lidí a pak se uvidí, jak to vše dopadne okolo transakce s Varnsdorfem. Každopádně uděláme maximum pro to, aby kádr zůstal i nadále kvalitní a bojoval na jaře o vytoužený postup do divize. Nebude to lehké, ale pokusíme se o to.