SK Stap Tratec – Spartak Chrastava 3:1 (3:0)

Na časomíře v minutáži svítila ještě stále nula, když ve 36 vteřině utkání vyrobil brankář hostů hrubou chybu a domácí Kočka ji nekompromisně potrestal a bylo to 1:0 !!! Tato branka by se mohla ucházet o nejrychlejší gól v roce 2025.

- chyba hostujícího gólmanu, který míč přihrál Kočkovi a ten se nemýlil a rozvlnil poprvé síť – 1:0 !
10´- další chyba nervózního gólmana hostů, ale Rybářova dalekonosná střela skončila těsně nad !
16´- centr do vápna domácích a nikým nekrytý Devátý hlavou poprvé vystrašil Vaňáka, ale měl smůlu !
24´- únik Honců po pravé straně, ostrý centr do vápnu a tam teč Plachého a bylo to již – 2:0 !
45´- dlouhý pas Plachého na domácího rychlíka Zimu a ten se trefuje vlastně přímo do šatny – 3:0 !

První půle byla v moci domácích, hosté jen bránili a podnikali rychlé brejky a snažili se i ze standardních situací, ale výsledkem byla jen jediná šance, kterou lapil zkušený domácí gólman Vaňák. Tři branky za půli se domácím nepodařilo dát již hodně dlouho a navíc na méně oblíbenou stranu k parkovišti, takže se dal očekávat další nápor a navyšování skóre i ve druhé půli na oblíbenější stranu k Hejhalům.

61´- hosté kopali trestný kop z poměrně ostrého úhlu a Henzl propálil vše co mu stálo v cestě – 3:1 !
63´- ulička Čurgaliho na Plachého, který v obrovské šanci vystřelil jen slabou ránu a tu gólman lapil !
75´- centr do vápna domácích, kde se objevil osamocený Savera, ale v čisté šanci minul balón !
77´- dlouhý pas Čurgaliho a Plachý pelášil sám na gólmana, ale ten jeho kličku vystihl a bylo po šanci !
80´- ulička smolaře Plachého na Ludrovského a ten v další čisté šanci trefil jen břevno hostů !!!
86´- únik Snášela, přesný centr na smolaře Plachého, ale ten trefuje v další čisté šanci jen gólmana !

Druhá půle byla zpočátku spíše hostů, kteří se malinko vytáhli k domácí brance, snížili a snažili se o zvrat. Domácí jej však nedopustili, ale šance které si vypracovali a nedali, zvedaly diváky ze sedadel. Zvláště smolař a domácí kanonýr si mohl výrazněji polepšit v tabulce střelců, ale nevyšlo to. Nic se neděje, tři body jsou doma a důležitým poznatkem je, že si domácí dokázali vypracovat krásně vypracované fotbalově šance, i když je nakonec neproměnili, ale snad to bude příště lepší a posuneme vítěznou šňůru i v dalších kolech, jak venku tak i doma. Závěrečný aplaus byl tradičně dojemný a zasloužený.

Vaňák – Snášel (ŽK), Kurel (ŽK), Jirchář (75´- Kubr J.), Honců – Zima, Rybář, Kočka, Čurgali (ŽK), Ludrovský (85´- Kubr D.) – Plachý (ŽK)