SK Stap Tratec – Slovan Frýdlant 2:2 (0:2)

Domácí opět nebyli kompletní a navíc musel kvůli bolestem v tříslech odstoupit ještě v první půli zkušený Stehlík, takže museli do hry naskočit i ještě ne zcela zdraví hráči. Po první půli, kdy hosté využili dvou hrubých chyb domácích a vedli o dvě branky, se začali však stahovat a myslet jak ubránit pro ně příznivý a nečekaný výsledek. Toho domácí využili a dokázali v poslední minutě doslova dotlačit balón do sítě hostů a získali tak alespoň bodík. Důležitým momentem byla 75.minuta, kdy domácí gólman Vaňák bravurně lapil penaltu hostujícímu Mazánkovi. Pak přišla po dvou žlutých kartách i červená pro hostujícího Kozáka. Domácí otevřeli obranu, posílili útočnou fázi a i když se štěstím, dokázali ten bod vydolovat, ke spokojenosti opět vysoké návštěvě, kde nechyběly bubny, trubky a nakonec i překvápko v podobě dýmovnic ve Vilémovských barvách.

11´ - dlouhý přesný pas Jircháře a Kubr Dušan pelášil na gólmana hostů, ale v poslední chvíli před zakončením mu hostující bek stačil míč vypíchnout na rohový kop – to byla škoda !!!
23´ - chyba domácích a Kozák sám proti Vaňákovi rozvlnil poprvé jeho síť a bylo to – 0:1 !!!
30´ - rychlý brejk hostů a Ptáček lobem přehodil vyběhnuvšího Vaňáka a bylo to – 0:2 !!!

První půle byla bojovná, domácí nedali jednu velkou šanci, kdežto hosté za výrazného přispění domácích dali dvě a tak se šlo do kabin za pro ně výrazně příznivého stavu !!!

50´ - centr do vápna a Tonda Zima vyskočil nejvýše a hlavou snížil na hratelných – 1:2 !!!
63´ - rychlý brejk hostů a Kozák šel sám na Vaňáka, ale střílel jen těsně vedle jeho brány !
75´ - faul ve vápně domácích, nařízena penalta, ale Mazánkovu střelu k tyči Vaňák skvěle lapil !!!
79´ - další rychlý brejk hostů do otevřené obrany, ale Vaňák střelu Mazánka na 2x lapil !
90´ - centr do vápna hostů a Jirka Plachý míč doslova dotlačil do brány hostů a vyrovnal na – 2:2 !!!

Od domácích se čekal po výhře v Sedmihorkách lepší výkon, ale hosté měli skvělý přechod do brejkových situací a to rozhodlo a tom, že je tu první ztráta bodů na domácí půdě pro Vilémovský tým. O nic však nejde, je tu teprve začátek, ještě dlouhého soutěžního ročníku a věřme, že naši mladíci budou získávat zkušenosti z velkého dospělého fotbalu a bude pro ně snadnější proměňovat své šance a nedělat chyby v rozehře apod. Ve středu hřiště znatelně chyběl zkušený bojovník Kuba Čurgali pro pracovní zaneprázdnění, ale příští týden, kdy nás čeká tak zvaný anglický týden, již bude připraven. Jedeme totiž v sobotu na vedoucí celek FC Pěnčín, ve středu vložené kolo a dlouho očekávané derby ve Šluknově a pak v sobotu u nás doma s Velkými Hamry.

Vaňák - Snášel, Jirchář, Stehlík (43´- Kočka), Luňák, Kucer - Kubr J.(ŽK), Rybář, Kubr D. (60´- Ludrovský), Zima – Plachý