FK Stráž p.R. - SK Stap Tratec 1:0 (0:0)

Hosté chtěli dále prodloužit sérii zápasů bez ztráty květinky, ale bohužel se jim to nepovedlo. Ještě horší je, že přišli o další dva hráče, když se ve čtvrtek zranil na tréninku gólman Kuba Vorlíček, jenž má zlomenou krční kůstku a který měl jít do brány a při zápase, hned v úvodní půlhodince, pak kanonýr Jirka Plachý, který uklouzl a natrhnul či přetrhnul si kolení vazy, což se potvrdí až po magnetické rezonanci, každopádně musí chodit tři týdny jen o berlích. A k tomu přibyl ještě Mára Rybář, jenž odjel hned po utkání do nemocnice na šití stehů pod okem, což zapříčil loket soupeře v souboji. Krve z něho teklo dost, ale byl dvakrát ošetřován E.Čudovou a zápas nakonec tento náš bojovník dohrál.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- pěkná akce hostů a v první šanci se objevil Kočka, jehož dobrou ránu gólman vyrazil na roh !
27´ - nepříjemné uklouznutí Plachého, obrovská bolest ve vyskočeném koleni, odnos na nosítkách a odvoz do Liberecké nemocnice – výrok lékaře – vazy !!! Přesné specifikum až po rezonanci !!!
42´ - trestný kop hostujícího Kočky do vápna domácích, ale hlavička Jircháře skončila jen nad bránou !

První půle byla nezáživná, kromě dvou nepovedených pokusů hostů. Domácí pouze organizovali obranný val a odkopávali dlouhé míče do obrany hostů a čekali na nějakou tu chybičku z jejich strany. Hostující hráči tentokráte nemohli přesně kombinovat, neboť jim odskakoval balón na velmi nerovném a hrbolatém terénu, který snad ještě neviděl válec. Bylo to sice pro oba týmy stejné, ale vyhovovalo to hlavně domácím, kteří kombinačně vůbec nehráli a hrozili vlastně jen ze standardních situací.

46´ - hosté konečně vyslali rychlíka Zimu do brejku, ale ten trefil do hlavy vyběhnuvšího gólmana !!!
50´ - závar před bránou hostů po trestném kopu, ale Luňák míč nakonec odkopl do bezpečí !
53´ - průnik Zimy do vápna hostů a jasné sražení, ale sudí to na penaltu neviděl, jen odkop od brány !
58´ - centr Kočky a parádní volej střídajícího mladého Dušana Kubra, který však gólman vyrazil na roh
66´ - další trestný kop hostů v podání Honců do vápna, ale hlavičku Zimy domácí gólman lapil !
69´ - ulička Rybáře na Dušana Kubra, který se trochu ukvapil a trefil jen gólmana domácích !
71´ - tvrdá rána Zimy z úhlu, ale gólman domácích byl opět včas na svém místě a míč si přikryl !
76´ - centr Kočky a Dušan Kubr postupoval sám na gólmana, ale ten jeho střelu zlikvidoval !
79´ - malá nepozornost hostů a zkušený domácí Věchem šel sám na Vaňáka a zavěsil – 1:0 !

Druhá půle byla již zajímavější, neboť domácím docházely síly a hosté se konečně dostávali do dobrých střeleckých pozic a šancí, ale bohužel ani jednu z nich nedokázali přetavit v branku. Nakonec domácí se štěstím, akcí zavánějící ofsajdem, udeřili a získali pro ně veledůležité tři body  pro posun v tabulce ze spodních pater o něco výše. Nám zbyly jen oči pro pláč nad dlouhodobou ztrátou dalšího našeho borce. A to jsme měli radost, že máme na lavici konečně někoho na střídání a pak přijde tato smůla.

Vaňák – Snášel, Jirchář (ŽK), Luňák, Honců (ŽK) – Zima, Rybář, Kočka, Čurgali, Ludrovský (46´- Kubr J.- ŽK) – Plachý (27´- Kubr D.)

• Fotograf: nebyl

• Diváci: 176 – z toho 21 nespokojených Vilémovských fandů !!!
  • Rozhodčí: – Kohout – Orálek, Chýlek (dobrý výkon)
  • Delegát svazu: pan Diringer
Nejlepší hráči utkání: Věchet(S) Jirchář (V)
Mimo 4 6

V sobotu 26.října hrajeme doma s Košťálovem již v 15,30 h !!!

STAROSTOVÉ UMĚJÍ I FOTBAL. JSOU OPĚT PO 10 LETECH MISTRY EVROPY !

Kdysi výborný fotbalista a pak i trenér Tomáš Pospíchal razil heslo, že „fotbal nemá logiku“ a už se to stokrát potvrdilo. My jsme se radovali ze skvělé a přitom velice těžké sezóny našich kluků, těšili jsme se na ME, ze kterého jsme  od obrazovek  odcházeli velice  zklamáni. Stejně jako před lety nám nakonec naši starostové dokázali, že neumějí jen vládnout ve svých obcích a městech ale je jich asi dost takových, co to zvládají i s míčem a už podruhé se stali mistry Evropy. Letošní ME fotbalového klání se pro mužstva starostů ze 12 evropských zemí uskutečnilo jako předpremiéra velkého ME, v Lipsku. Počet na 16 týmů doplnili některé země, když poslaly do boje dva své zástupce, což byl i náš příklad. Systém postupu byl klasický. Čtyři skupiny, z každé postupují dva do čtvrtfinále, ostatní bojují o umístění. Po remíze s Ukrajinou 3-3 ze sebe kluci setřásli nervozitu a druhý den do toho šli s Polskem s vědomím, že už jde o medaile. Výhrou skončil i mač se Slovinci. Ve čtvrtfinále na nás byli krátcí Italové a v semifinále, v odvetě s Ukrajinou, nakonec vysoká výhra 4-0 a šlo se do boje o zlato, kde nám stáli v cestě jako poslední Rumuni. Ti postoupili přes Chorvaty a v jejich dresu kromě jiných, nastoupil i Gabriel Muresan, který v dresu CFR Kluž získal v nejvyšší soutěži rumunský titul a zahrál si i Ligu mistrů a v reprezentaci své země. Po stavu 2-1 v poločase přidali v druhé půli naši páni starostové uklidňující třetí trefu a bylo vymalováno. Mohlo se slavit. A to oni také umějí ! Po deseti letech podruhé zlatí, když mezi tím pánové ještě dvakrát přivezli domů bronz !!! No a proč se o tenhle úspěch dělíme s Vámi ? Je to hrozně jednoduché. Za poslední mistry Evropy, ale i za ty před deseti lety, vždy nastoupil člen naší Síně slávy, bývalý dlouholetý kapitán našeho SK a v historii také náš nejlepší střelec, se 147 trefami v mistrovských zápasech, Pavel Svoboda, dlouholetý a oblíbený starosta Lipové. Pokaždé na postu kapitána. U prvního zlata byl dokonce vyhlášen jako nejlepší hráč turnaje. I letos byl platným hráčem, když se do sítě soupeřů trefil hned třikrát. A to zlí jazykové vykládají, že se při mistrákách v Lipové pohybuje po hřišti opravdu, jako starosta ! Tenkrát byl u toho z našeho regionu ještě jako hráč Pepa Zoser z Jiřetína, který vzhledem k svému věku působí u mužstva dnes už jako trenér. Jeden ročník s klukama absolvoval i poustevenský starosta Vláďa Tesařík, známý v branži jako Hadži.

Z vyprávění samotných účastníků vybral Petr Horák.

P.S.: O tom, že starostové ve výběžku vládnou skvěle nejen obcím ale i míči, svědčí to, že celá řada z nich patřila k oporám mnoha zdejších týmů. Začněme u nás – pan Bohumil Štrombach st. V D.Poustevně výše jmenovaný - Vladimír Tesařík, v Mikulášovicích - pánové Josef Hýbl a Standa Hladík, v Jiříkově - Michal Maják, či  již zmínění mistři Evropy z Lipové a Jiřetína.