FK Stráž p.R. - SK Stap Tratec 1:0 (0:0)

Hosté chtěli dále prodloužit sérii zápasů bez ztráty květinky, ale bohužel se jim to nepovedlo. Ještě horší je, že přišli o další dva hráče, když se ve čtvrtek zranil na tréninku gólman Kuba Vorlíček, jenž má zlomenou krční kůstku a který měl jít do brány a při zápase, hned v úvodní půlhodince, pak kanonýr Jirka Plachý, který uklouzl a natrhnul či přetrhnul si kolení vazy, což se potvrdí až po magnetické rezonanci, každopádně musí chodit tři týdny jen o berlích. A k tomu přibyl ještě Mára Rybář, jenž odjel hned po utkání do nemocnice na šití stehů pod okem, což zapříčil loket soupeře v souboji. Krve z něho teklo dost, ale byl dvakrát ošetřován E.Čudovou a zápas nakonec tento náš bojovník dohrál.

- pěkná akce hostů a v první šanci se objevil Kočka, jehož dobrou ránu gólman vyrazil na roh !
27´ - nepříjemné uklouznutí Plachého, obrovská bolest ve vyskočeném koleni, odnos na nosítkách a odvoz do Liberecké nemocnice – výrok lékaře – vazy !!! Přesné specifikum až po rezonanci !!!
42´ - trestný kop hostujícího Kočky do vápna domácích, ale hlavička Jircháře skončila jen nad bránou !

První půle byla nezáživná, kromě dvou nepovedených pokusů hostů. Domácí pouze organizovali obranný val a odkopávali dlouhé míče do obrany hostů a čekali na nějakou tu chybičku z jejich strany. Hostující hráči tentokráte nemohli přesně kombinovat, neboť jim odskakoval balón na velmi nerovném a hrbolatém terénu, který snad ještě neviděl válec. Bylo to sice pro oba týmy stejné, ale vyhovovalo to hlavně domácím, kteří kombinačně vůbec nehráli a hrozili vlastně jen ze standardních situací.

46´ - hosté konečně vyslali rychlíka Zimu do brejku, ale ten trefil do hlavy vyběhnuvšího gólmana !!!
50´ - závar před bránou hostů po trestném kopu, ale Luňák míč nakonec odkopl do bezpečí !
53´ - průnik Zimy do vápna hostů a jasné sražení, ale sudí to na penaltu neviděl, jen odkop od brány !
58´ - centr Kočky a parádní volej střídajícího mladého Dušana Kubra, který však gólman vyrazil na roh
66´ - další trestný kop hostů v podání Honců do vápna, ale hlavičku Zimy domácí gólman lapil !
69´ - ulička Rybáře na Dušana Kubra, který se trochu ukvapil a trefil jen gólmana domácích !
71´ - tvrdá rána Zimy z úhlu, ale gólman domácích byl opět včas na svém místě a míč si přikryl !
76´ - centr Kočky a Dušan Kubr postupoval sám na gólmana, ale ten jeho střelu zlikvidoval !
79´ - malá nepozornost hostů a zkušený domácí Věchem šel sám na Vaňáka a zavěsil – 1:0 !

Druhá půle byla již zajímavější, neboť domácím docházely síly a hosté se konečně dostávali do dobrých střeleckých pozic a šancí, ale bohužel ani jednu z nich nedokázali přetavit v branku. Nakonec domácí se štěstím, akcí zavánějící ofsajdem, udeřili a získali pro ně veledůležité tři body  pro posun v tabulce ze spodních pater o něco výše. Nám zbyly jen oči pro pláč nad dlouhodobou ztrátou dalšího našeho borce. A to jsme měli radost, že máme na lavici konečně někoho na střídání a pak přijde tato smůla.

Vaňák – Snášel, Jirchář (ŽK), Luňák, Honců (ŽK) – Zima, Rybář, Kočka, Čurgali, Ludrovský (46´- Kubr J.- ŽK) – Plachý (27´- Kubr D.)

• Fotograf: nebyl

• Diváci: 176 – z toho 21 nespokojených Vilémovských fandů !!!
  • Rozhodčí: – Kohout – Orálek, Chýlek (dobrý výkon)
  • Delegát svazu: pan Diringer
Nejlepší hráči utkání: Věchet(S) Jirchář (V)
Mimo 4 6

V sobotu 26.října hrajeme doma s Košťálovem již v 15,30 h !!!

Zápis č. 9/2024 ze schůze Fandaklubu, konané v Lodovně, dne 18.10.2024.

Přítomni:

M.Holomková, L.Sklenář, B.Šebesta, L.Hájková, E.Skřivanová, T.Fúsek, V.Skořepa, W.Lassig, I.Smělíková, a A.Sklenářová

Omluveni:

J.Hájek, E.Kasalová a A.Kasal

Projednáno:

Schůzi zahájil a řídil W.Lassig. Přivítal osazenstvo a popřál dodatečně paní M.Holomkové k jejím narozeninám a poděkoval za velmi dobré pohoštění, které přinesla. Pak předal slovo L.Sklenářovi.

Kontrola úkolů z minulé schůze:

Jediným úkolem bylo zajištění zajištění Slavností burčáku. Tento úkol byl beze zbytku splněn, bylo zajištěno 80 cen do tomboly, skvělá byla hudba DJ Zoro p.Z.Rengl ze Šluknova, stejně jako malování na obličej (p.Luštická) a koníky pro děti (p.Sadovský). Burčák v množství 250 litrů byl celý prodán a vypit a dle některých účastníků byl zatím nejlepší co jsme zde za těch 11 roků měli.  Výborná byla i Višňovice, kterou nám dovezl nový dodavatel Jožka, ale velký kamarád dřívějšího dodavatele Adama, který nám ho doporučil, neboť s těmito akcemi již skončil. Připomínky – na tombolu připravit místo igelitových pytlíků krabičky, vytvořit sehrané dvojice na prodej, dát termín po výplatách a děvčata musí mít Vilémovský kroj.

Různé:

L.Sklenář –  kvitoval jsem s povděkem, že jsme vzali na Burčák toho DJ Rengla, který si s tím poradil a poprvé se skutečně tancovalo a zpívalo, což byla jeho zásluha především.

• dále oznámil všem členům, že na podzim již skončili zájezdy BUSem s p.Moravcem na zápasy venku, neboť jsou jen tři a vše na krátké vzdálenosti, takže se využije Vitaxi a osobáky hráčů.
  • v tabulce jsme zatím na 6.místě, ale jen bod za rivalem ze Šluknova, kterému se zatím až nečekaně daří.
  • Závěrečná Áčka bude v Lodovně v sobotu 9.11. hned po posledním utkání doma s Višňovou a FK přispěje.