SK Stap Tratec – Spartak Chrastava 3:1 (3:0)

Na časomíře v minutáži svítila ještě stále nula, když ve 36 vteřině utkání vyrobil brankář hostů hrubou chybu a domácí Kočka ji nekompromisně potrestal a bylo to 1:0 !!! Tato branka by se mohla ucházet o nejrychlejší gól v roce 2025.

Nejdůležitější minuty zápasu a sled branek:

- chyba hostujícího gólmanu, který míč přihrál Kočkovi a ten se nemýlil a rozvlnil poprvé síť – 1:0 !
10´- další chyba nervózního gólmana hostů, ale Rybářova dalekonosná střela skončila těsně nad !
16´- centr do vápna domácích a nikým nekrytý Devátý hlavou poprvé vystrašil Vaňáka, ale měl smůlu !
24´- únik Honců po pravé straně, ostrý centr do vápnu a tam teč Plachého a bylo to již – 2:0 !
45´- dlouhý pas Plachého na domácího rychlíka Zimu a ten se trefuje vlastně přímo do šatny – 3:0 !

První půle byla v moci domácích, hosté jen bránili a podnikali rychlé brejky a snažili se i ze standardních situací, ale výsledkem byla jen jediná šance, kterou lapil zkušený domácí gólman Vaňák. Tři branky za půli se domácím nepodařilo dát již hodně dlouho a navíc na méně oblíbenou stranu k parkovišti, takže se dal očekávat další nápor a navyšování skóre i ve druhé půli na oblíbenější stranu k Hejhalům.

61´- hosté kopali trestný kop z poměrně ostrého úhlu a Henzl propálil vše co mu stálo v cestě – 3:1 !
63´- ulička Čurgaliho na Plachého, který v obrovské šanci vystřelil jen slabou ránu a tu gólman lapil !
75´- centr do vápna domácích, kde se objevil osamocený Savera, ale v čisté šanci minul balón !
77´- dlouhý pas Čurgaliho a Plachý pelášil sám na gólmana, ale ten jeho kličku vystihl a bylo po šanci !
80´- ulička smolaře Plachého na Ludrovského a ten v další čisté šanci trefil jen břevno hostů !!!
86´- únik Snášela, přesný centr na smolaře Plachého, ale ten trefuje v další čisté šanci jen gólmana !

Druhá půle byla zpočátku spíše hostů, kteří se malinko vytáhli k domácí brance, snížili a snažili se o zvrat. Domácí jej však nedopustili, ale šance které si vypracovali a nedali, zvedaly diváky ze sedadel. Zvláště smolař a domácí kanonýr si mohl výrazněji polepšit v tabulce střelců, ale nevyšlo to. Nic se neděje, tři body jsou doma a důležitým poznatkem je, že si domácí dokázali vypracovat krásně vypracované fotbalově šance, i když je nakonec neproměnili, ale snad to bude příště lepší a posuneme vítěznou šňůru i v dalších kolech, jak venku tak i doma. Závěrečný aplaus byl tradičně dojemný a zasloužený.

Vaňák – Snášel (ŽK), Kurel (ŽK), Jirchář (75´- Kubr J.), Honců – Zima, Rybář, Kočka, Čurgali (ŽK), Ludrovský (85´- Kubr D.) – Plachý (ŽK)

• Fotograf:  nebyl

• Diváci: 125 – velmi spokojených domácích fandů !
  • Rozhodčí: Blažek – Kořínek, Šnýdl (velmi dobrý výkon)
  • Delegát svazu: pan Houška
Nejlepší hráči utkání: Honců (V) Henzl (CH)
Mimo 9 4

V sobotu 19.října hrajeme ve Stráži p.R. již v 15,30 h !!!

Co nám přinesl měsíc srpen ?

1. Sehráli jsme přátelské zápasy doma s Juniorem Děčín 3:0 (Buryánek, Kurel a Zelinger) a generálku s extraligovým dorostem FK Jablonec 2:0 (Šmalcl a Kurel) také na domácí ploše.
  2. Naše Á-mužstvo sehrálo mistrovské zápasy doma s Admirou Praha 1:1 (Kurel), s Chodovem 2:0 (Kopřiva a Buryánek), prohra v Českém Brodě 2:0 a s Teplicemi B nezaslouženě 0:3 a zatím držíme 13.příčku v tabulce.
  3. Dokončili jsme nátěry kovových konstrukcí na celé tribuně. Vyšlo to na s barvami a prací na 5 tis. Kč, z toho 2 tis. Kč  sponzorsky.
  4. Na soustředění u nás byli poprvé v historii jablonečtí extraligoví dorostenci a to jak starší, se kterými jsme si dali i přátelák (2:0). Vedl je mimo jiné i bývalý ligový fotbalista Roman Skuhravý, bratr známějšího sparťanského a později hlavně janovského šutéra Tomáše. Moc se jim všem u nás líbilo a chtějí přijet i v zimě a za rok znova.
  5. Pan Fúsek nám udělal na divizní podzim novou úvodní stránku našeho Zpravodaje, který bude k dispozici na každé mistrovské utkání.
  6. Na našem náhradním hřišti se uskutečnilo přátelské utkání vietnamské komunity D.Poustevna proti Rožanům. Sudím byl Karel Šibal. Výsledek nebyl podstatný, i když vyhráli poustevenští 2:0, ale sešlo se tam na 100 vietnamských občanů a pěkně se bavili. Nám to přineslo i tisícovku do kasy za pronájem hrací plochy.
  7. V přístavbě u Lodovny otevřeli Vietnamci novou prodejnu smíšeného zboží a zatím to vypadá, že to přispívá i našim občanům, vzhledem  k celoplošnému zlevnění zboží ve všech krámcích v obci, neboť konkurence je zdravá a měla by přinášet hlavně snižování cen.
  8. R.Vichterey i M.Kessler dostali angažmá a smlouvu za Eura, zatím tedy na rok, v německém Opachu a my jsme za ně utržili také vcelku slušnou částku za jejich hostování.
  9. Náš hráč Petr Jirásek ukončil z pracovních důvodů aktivní činnost. Je to škoda. Nabídli jsme mu možnost hostování v Německu či v okolních klubech, ale nabídku nepřijal. Prý nám pomůže pokud by bylo třeba málo hráčů a jinak se těší na svůj vstup do staré gardy.
  10. Na hráčské schůzi konané ihned po zápase s Juniorem Děčín v Lodovně byla provedena tajná volba kapitána a jeho dvou zástupců. Počtem 14 hlasů zvítězil Vlasta Šmalcl, prvním zástupcem je Pepa Loos s 10 hlasy a druhým zástupcem Petr Kurel s 9 hlasy. Blahopřejeme.
  11. Dalším hráčem, který se s námi rozloučil je letitá opora Pavel Svoboda, který nestíhal zaměstnání, fotbal, firmu a rodinu. Je to určitě velká ztráta pro kolektiv, neboť on byl vždy vůdčí osobností, ale život jde dál a věříme, že bude stále vilémovákem a pomůže v budoucnu i jiným způsobem našemu fotbalu.
  12. Zhotovili jsme na příkaz delegáta svazu mezi vchody ke kantýně a na tribunu závěsné řetízky, které musí být po dobu utkání vždy zaháknuty jako zákaz vstupu na hřiště. Dík patří p.Boučkovi, který je přidělal.
  13. Získali jsme řadu nových sponzorů, kteří vstupují do našeho fotbalu a několik z nich chtělo i svoji reklamu, aby visela na našem stadionu. Jelikož se jednalo o nestandardní, ale na druhou stranu pro nás bezplatné banery, vymysleli jsme to tak, že budou na betonovém plotě za brankou u vchodu na stadion. Vypadá to i docela vkusně.
  14. Na základě připomínek pořadatelů jsme domluvili za plotem u p.Mrkvičky, že mu to posekáme, abychom v tom křovisku mohli bez problémů hledat zakopnuté balóny. Pan Šibal to vysekal a nyní je již vše bez problémů a balóny jsou vraceny během chvilky zpět.
  15. Pan Bohumil Mrkvička oslavil svou jubilejní 70-tku. Členové výboru a Fanda klubu mu před zápasem s Admirou popřáli hodně zdraví a předali za nás za všechny malý fotbalový dárek.
  16. Obecní úřad nám uvolnil 53 tis.Kč na čističku odpadních vod, která musí být za kabinami z důvodu jejich blížící se kolaudace.
  17. Delegát svazu při prvním mistrovském zápase proti Admiře napsal do zápisu, že máme v kabinách společné sprchy. Bude to znamenat další investici do sprch v kabinách hostů. To je tedy radost.
  18. Nějaký nenechavec nám ukradl z okna v Lodovně putovní pohár z mem.H.Bálka a M.Kotraby. Po týdnu se náhodou našel a kupodivu nepoškozen v křoví na stráni u paneláků naproti hale. Neskutečné !!!
  19. Naše stará garda vyhrála proti svým vrstevníkům ze Šluknova 3:1, když všechny tři branky vsítil Pavel Marek (Guťas). Zápas se hrál jako předzápas 1.mistráku doma s Admirou Praha. Pískal p.Suk. Fr.
  20. Díky našim aktivitám v oblasti zajišťování nových sponzorů jsme navýšili rozpočet oproti původním lednovým záměrům o 700 tis. Kč.
  21. Firma AVE nám při podpisu smlouvy věnovala ještě kompletní sadu nových modrých dresů, včetně dvou gólmanských - vše s jejich logem na prsou a čísly na zádech. Ušetřili jsme tak dalších 17 tis. Kč.
  22. Po dlouhé době se nám opět porouchal zavlažovací systém. Ne že by nešel, ale nevypínal spínač. Rychlým zásahem p.Třešňáka a Boučka se vše opravilo a stříkáme bez neustálého spínání dál. Důchodci díky.
  23. Natřeli jsme veškeré plechování na střeše naší Lodovny. Díky plošině p.Jiřince a práci p.Švitorky a Čudy to bylo hotové za jediný den a vyšlo nás to na 7 tis. Kč, z toho byly 2 tis. Kč hrazeny sponzorsky.
  24. Pan Hambálek přivezl krátce před odjezdem do Č.Brodu nový Bus a tak ho funkcionáři nejprve projeli. Je to velice příjemné, ale pro fanoušky ne, neboť se sem vejde jen 25 lidí plus šofér. Na druhou stranu to má klimatizaci, video, DVD, ledničku apod. A hlavně je to pro nás skoro o polovic levnější než zájezdové autobusy ČSAD.
  25. Jeden z nejplatnějších členů výboru SK pan Karel Bouček se dožil 27.8.09 v plné svěžesti jubilejních 65-ti let. Karle blahopřejeme a přejeme ti ještě hodně zdraví a pobytu mezi námi, neboť jsi dnes pro nás skoro nepostradatelný a hlavně díky tobě jsme tam kde jsme.